מהם הפרויקטים הכי נפוצים בישראל בהם יש צורך בפיגומים?

פיגומים במחירים מיוחדים ! בטיחות לפני הכל !

שאלת הבטיחות היא אחת השאלות הגדולות שקבלני בניה פוגשים בכל פרויקט ופרויקט. שאלות כמו מה חשוב לדעת לפני הרחבת מרפסות בכל הנוגע לבטיחות בפרויקטים קטנים ובינוניים, או איזה פיגומים נצטרך בפרויקטים גדולים של בנייה רוויה. פיגומים תקניים הם חלק בלתי נפרד בהצלחת הפרויקט, הן ברמה הטכנית והן ברמת הבטיחות.

בישראל, תקני הפיגומים מחמירים ומחויבים לעמוד בדרישות רבות. דוגמא לכך היא הדרישה לשימוש בפיגום זקפים העומד בתקן ישראלי 1139-1 המבוסס על תקן אירופאי. אימוץ התקנים האירופאים נועד להבטיח את הרמה הגבוהה ביותר של בטיחות ויציבות בפרויקטים מורכבים, כמו גם התאמה לפרויקטים בינלאומיים. עמידה בתקנים אלו כוללת בחירה קפדנית של חומרים, בדיקות יציבות תדירות ופיקוח הדוק לכל אורך הפרויקט.

4 פרויקטים הדורשים שימוש בפיגומים:

  1. בנייה רוויה – ישראל מתמודדת עם משבר דיור חריף. שטח המדינה קטן, וקצב הריבוי מאוד גבוה, ולמעשה הוא הגבוה ביותר במדינות ה-OECD. אחד הפתרונות המרכזיים הוא בנייה רוויה. פרויקטים אלו כוללים הקמה של בניינים רבי קומות, לעתים קרובות בשטח מוגבל. כתוצאה מכך, עבודה בגובה היא בלתי נמנעת, ונדרשים פיגומים מורכבים ועמידים כדי להבטיח את בטיחות העובדים ואת יעילות העבודה.
  2. תמ"א 38 – תמ"א 38 היא תוכנית לאומית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, המשלבת הרחבה ותוספת של יחידות דיור. פרויקטים אלו מציבים אתגרים ייחודיים בפני קבלנים ומתכננים, שכן יש להתחשב במבנה הקיים ובדיירים המתגוררים בו לאורך תקופת העבודות. כתוצאה מכך, נדרשים פיגומים מתקדמים שיכולים להתמודד עם דרישות מורכבות ואפשרויות התאמה ייחודיות.
  3. שיפוץ חזיתות מבנים – לחזיתות של בניינים יש תפקיד חשוב, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה פונקציונלית. עם הזמן, חזיתות המבנים עלולות להתבלות ולהזדקק לשיפוץ. עבודות אלו כוללות, בין השאר, ניקוי, תיקון ליקויים, חידוש הציפוי ולעתים אף שינוי העיצוב. כדי לבצע את העבודות הללו בצורה בטוחה ויעילה, נדרשים פיגומים מתאימים.
  4. תשתיות ופרויקטים תעשייתיים – פרויקטים תשתיתיים ותעשייתיים, כמו גשרים, מנהרות ומתקני תעשייה, הם מהגדולים והמורכבים ביותר בענף הבנייה. הם מציבים דרישות יוצאות דופן בפני הפיגומים, שכן מדובר במבנים ייחודיים, לעתים קרובות בסביבות מאתגרות ועם עומסים חריגים. כדי להתמודד עם אתגרים אלו, נדרשים פיגומים מתקדמים, שנבנים במיוחד לצורך הפרויקט.

בטיחות לפני הכל – פיגומים שומרים על כולנו

כשפיגומים אינם עומדים בתקנים הנדרשים, התוצאות יכולות להיות הרות אסון. פרויקטים רבים ברחבי הארץ חוו עיכובים משמעותיים ונזקים כספיים כתוצאה משימוש בפיגומים לא ראויים. המומחים בתחום מבינים את המשמעויות וההשלכות של אי-עמידה בתקנים, ומקדישים את מיטב המאמצים כדי להבטיח שכל פיגום יעמוד בדרישות המחמירות ביותר.

כאשר מחשבים כיום מה חשוב לדעת לפני הרחבת מרפסות או שיפוץ חזית לבניין, לוקחים בחשבון את הדרישות של אתר הבניה ואת דרישות הבטיחות באתר, הן של העובדים, הן של המבקרים, הן של העוברים ושבים, ובמקרים מסוימים את בטיחות הדיירים שעודם שוהים בבית במהלך תקופת הפרויקט.

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז הפיגומים
מרכז הפיגומים

חברתנו עוסקת בתחום למעלה מ10 + שנים וממשיכה למכור ולהשכיר לאלפי לקוחות מרוצים פיגומים איכותים והבטיחותים ביותר בשוק !

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!