פיגום למכירה

פיגומים במחירים מיוחדים ! בטיחות לפני הכל !

פיגומים הם מבנים זמניים בהם נעשה שימוש בענף הבנייה. כאשר רוכשים פיגומים יש לקחת בחשבון שחשוב מאוד לרכוש פיגום איכותי, שמתאים לצרכים שלנו. כמו כן יש לקחת בחשבון שפיגום צריך מקום אחסון. יש חשיבות גדולה מאוד לפיגום אותו אתם קונים וזה עלול להשתנות מפרויקט כזה לאחר. מהו פיגום, אילו סוגי פיגומים יש וכיצד נבחר פיגום למכירה? המאמר הבא הוא בשבילכם.

 

פיגום למכירה- מהו פיגום?. יש חשיבות גדולה מאוד לפיגום אותו אתם קונים וזה עלול להשתנות מפרויקט כזה לאחר. מהו פיגום, אילו סוגי פיגומים יש וכיצד נבחר פיגום למכירה

פיגום הוא מבנה זמני. השימוש בפיגומים נעשה בתהליכים מתקדמים או ראשוניים של הבנייה. כמו כן, הפיגומים משמשים גם עבור שיפוצים במבנים גבוהים או עבור ניקוי חלונות בבניינים גבוהים. הפיגומים יכולים לשמש גם כמשטח יציב לציוד.

הפיגומים הם למעשה מערכת שיכולה לעבוד בצורה חשמלית או ידנית, בגבהים שונים ובהיקפים שונים, בהתאם לצרכים שלכם. מערכת הפיגומים עשויה מצינורות מתכת, פלדה, עץ או אלומיניום. לכל פיגום יש דרישות תקן של המדינה, לכן חשוב מאוד לדעת להתאים את סוג הפיגום לסוג העבודה, לגובה בו אתם עובדים, לקרקע ולעומס המירבי שהפיגום יכול לשאת.

שימו לב כי רוב הפיגומים היום יהיו עם תו תקן אירופאי מאחר ונחשבים לפיגומים הבטוחים ביותר.

פיגום למכירה- סוגי פיגומיםפיגום למכירה - פיגום הוא מבנה זמני. השימוש בפיגומים נעשה בתהליכים מתקדמים או ראשוניים של הבנייה.

קיימים סוגי פיגומים שונים ומגוונים.

 • פיגום חמורי– פיגום החמורי הוא הפיגום הנפוץ והבסיסי ביותר. פיגום זה חייב להיות על קרקע מיושרת ויציבה. פיגום זה מתאים גם לעבודות שמתבצעות בגבהים נמוכים. היתרון של הפיגום החמורי הוא שניתן להגיע להגבלה של עד כ-2 מטרים. קיימים דגמים של פיגום חמורי שמגיעים עם אמצעי טיפוס. עם זאת חשוב מאוד לשים לב ולוודא כי הגובה מתאים לעבודה עם פיגום חמורי.
 • פיגום עצמאי– נחשב לדגם נפוץ מאוד. פיגום עצמאי יהיה בדרך כלל על גלגלים. בראש הפיגום העצמאי יהיה מותקן משטח דריכה שישמש את העובדים באתר. לפני השימוש בפיגום עצמאי חשוב מאוד לוודא שקיים אזור מוגן הכולל משען יד ומסגרת. תפקידם למנוע נפילות ותאונות עבודה. היתרון של הפיגום העצמאי הוא שהוא לא מצריך חיבור למבנה עצמו והוא עומד בפני עצמו, ולכן שמו פיגום עצמאי. שימו לב שגם בשימוש בפיגום עצמאי חשוב מאוד שהקרקע תהיה יציבה, מהודקת ומיושרת. ניתן להסתכל על פיגום עצמאי גם כעל במת הרמה.
 • פיגום זקפים– פיגום זקפים נמצא על חזית המבנה. נחשב לדגם נפוץ מאוד בקרב בניות גדולות ורחבות מאחר שניתן לפרוש את הפיגום הזה על פני היקפים רחבים. פיגום זקפים הוא בעל ארבעה זקפים אנכיים וצמודים לקרקע. קיימים בדגם זה מדרכים ייעודים היוצרים הנחה נכונה ובטוחה על משטחי הדריכה של הפיגום. מפלסי הגובה בפיגום זקפים יהיו שונים בדרך זאת ואילו המשטחים ישענו על הזקפים. על מנת להגדיל את גובה הפיגום תוכלו לבצע מתיחה והוספה של זקפים. פיגום זקפים צריך להיות מקובעפיגום שלוח למכירה מתאים למבנים שטרם נבנו הקירות שלהם. בפיגום זה משטח הדריכה ימתח מתוך המבנה החוצה. למבנה. הקיבוע נעשה על ידי קשירה לברגי ג'מבו המקובעים למבנה. כמו כן, כאשר משתמשים בפיגום זקפים יש להוסיף מעטפת רשת על מנת למנוע נפילות ותאונות עבודה. פיגום זקפים צריך קרקע יציבה אך ניתן גם להתקין אותו על קרקע בוצית עם מדרכים קשיחים.
 • פיגום שלוח– פיגום שלוח מתאים למבנים שטרם נבנו הקירות שלהם. בפיגום זה משטח הדריכה ימתח מתוך המבנה החוצה. הפיגום צריך להיות מעוגן לרצפה של הקומה ממנו נפרש על ידי משקולות המתאימות למשקל העובדים והציוד הנדרש.
 • פיגום זיזי- פיגום קבוע המעוגן לקירות המבנה ונשען על זוויות פלדה הנמצאות במרחקים שווים. הזוויות או הזיזים צריכים להיות מקובעים לקיר ועליהם יש להניח את משטח הדריכה. עם פיגום זה ניתן לעבוד זמן ארוך במפלסים גבוהים. יש לקחת בחשבון כי העבודה עם פיגום זה מצריכה מבנה יציב.
 • פיגום תלוי– פיגום תלוי הוא פיגום שלא מחובר ולא נסמך על הקרקע, אלא מקובע על קירות המבנה. אם עבודת הבנייה נעשית במקום בו הקרקע בעלת שיפוע גדול, או במקומות בהם הקרקע אינה יציבה, הבחירה הנכונה ביותר תהיה בפיגום תלוי, שכן לא תלוי בסוג הקרקע. השימוש בפיגום תלוי נפוץ מאוד בערים שנמצאות במרכז הארץ מאחר והצפיפות באזור זה היא גבוהה מאוד. פיגום תלוי יכול להגיע בצורה ניידת או מקובעת וניתן לפרוש אותו בהיקף של כל מבנה. כאשר מדברים על פיגום נייד יש להשתמש בו בעבודות פשוטות יחסית כמו ניקוי חלונות, התקנת חיפויים וכדומה. לעומת זאת, פיגום קבוע מתאים לעבודות במפלס גבוה לטווח ארוך.
 • פיגום ממוכן– פיגום ממוכן נחשב לפיגום יעיל מאוד. עם זאת, העבודה עם פיגום זה נפוצה פחות מהשאר מאחר שהוא מצריך אישור מהנדס ובודק הובלה. פיגום ממוכן עובד בצורה חשמלית. כלומר, במהלך העבודה ניתן להגביה או להנמיך את גובה הפיגום על ידי מנוע או בצורה הידראולית. פיגום ממוכן עובד בצורה של במת הרמה. חשוב מאוד לשים לב כי פיגום ממוכן מצריך קרקע יציבה, אך לא בהכרח מיושרת. היתרון של עבודה עם פיגום ממוכן הוא שניתן לעבוד במהירות, בקלות וביעילות בזכותו. כמו כן, הוא לא מצריך השקעה רבה והוא כולל את כל אמצעי הבטיחות הנדרשים לביצוע עבודות בגובה.

 

כיצד נבחר סוג פיגום למכירה?קודם כל יש לבצע בדיקות לנכס ולקרקע על מנת להבין כיצד להתאים לו פיגום למכירה וכיצד לבצע את ההתקנה באופן הבטיחותי והיעיל ביותר

כפי שהבנו, הפיגומים משמשים אותנו בעבודה בגובה לצרכים שונים. קודם כל יש לבצע בדיקות לנכס ולקרקע על מנת להבין כיצד להתאים לו פיגום למכירה וכיצד לבצע את ההתקנה באופן הבטיחותי והיעיל ביותר. חשוב מאוד לקחת בחשבון מספר אלמנטים לפני שבוחרים פיגום למכירה-

 • מה המגבלות של הפיגום.
 • מה התנאים להתקנת פיגומים כולל צפיפות וגובה.
 • מה המטרה שלשמה צריך את הפיגומים.
 • מה העומס המירבי של הפיגום.
 • כמה עובדים יהיו על הפיגומים והציוד שתצטרכו להניח עליהם כולל המשקל.
 • החומר ממנו עשוי הפיגום.
 • איכות הפיגום והאם יש לו פגמים.
 • מה המידות של הפיגום ומה ההיקפים שנצטרך.
אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז הפיגומים
מרכז הפיגומים

חברתנו עוסקת בתחום למעלה מ10 + שנים וממשיכה למכור ולהשכיר לאלפי לקוחות מרוצים פיגומים איכותים והבטיחותים ביותר בשוק !

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!