פיגום זיזי מיוחד

פיגומים במחירים מיוחדים ! בטיחות לפני הכל !

פיגום זיזי מיוחד הוא פיגום המעוגן אל קירות המבנה על ידי זיזים וברגי עגינה. קיימים סוגי פיגומים נוספים אשר לכל פיגום יתרונות וחסרונות וכל אחד מתאים לתנאים שונים. מהו פיגום זיזי מיוחד ומתי נבחר  להשתמש בו? על כך נרחיב במאמר הבא.

מהו פיגום?פיגום זיזי מיוחד הוא פיגום המעוגן אל קירות המבנה על ידי זיזים וברגי עגינה.

לפני שנרחיב על פיגום זיזי מיוחד, יש קודם כל להבין מהו פיגום. פיגום הוא מבנה זמני. השימוש בפיגומים נעשה בתהליכים מתקדמים או ראשוניים של הבנייה. כמו כן, הפיגומים משמשים גם עבור שיפוצים במבנים גבוהים או עבור ניקוי חלונות בבניינים גבוהים. הפיגומים יכולים לשמש גם כמשטח יציב לציוד.

הפיגומים הם למעשה מערכת שיכולה לעבוד בצורה חשמלית או ידנית, בגבהים שונים ובהיקפים שונים, בהתאם לצרכים שלכם. מערכת הפיגומים עשויה מצינורות מתכת, פלדה, עץ או אלומיניום. לכל פיגום יש דרישות תקן של המדינה, לכן חשוב מאוד לדעת להתאים את סוג הפיגום לסוג העבודה, לגובה בו אתם עובדים, לקרקע ולעומס המירבי שהפיגום יכול לשאת.

שימו לב כי רוב הפיגומים היום יהיו עם תו תקן אירופאי מאחר ונחשבים לפיגומים הבטוחים ביותר.

מהו פיגום זיזי מיוחד?לפני שנרחיב על פיגום זיזי מיוחד, יש קודם כל להבין מהו פיגום. פיגום הוא מבנה זמני. השימוש בפיגומים נעשה בתהליכים מתקדמים או ראשוניים של הבנייה.

פיגום זיזי מיוחד מכונה כך מאחר שמשטחי העבודה בו מונחים על זיזים. הזיזים עליהם מונחים משטחי העבודה מחוברים אל גוף המבנה. את הזיזים מקבעים לקיר המבנה, בגובה הנדרש, על ידי ברגי עגינה. הזיזים נמצאים במרחקים שווים אחד מהשני. בתום השימוש בפיגום זיזי מיוחד, מסירים את הזיז, חותכים את בורג העגינה ומכסים בטיח את החלק שנותר בקיר.

פיגום זיזי מיוחד משמש בעיקר להקמת מרפסות מתועשות. כאשר מתקינים פיגום זיזי מיוחד חשוב מאוד להקפיד כי הזיזים עשויים מתכת, בעלי חוזק נאות וכי הם מעוגנים בדרך בטוחה ונכונה לחלק היציב של המבנה, על מנת למנוע סכנות ותאונות עבודה.

חשוב מאוד להקפיד כי פיגום זיזי מיוחד יהיה מיועד לעומס שימושי שאינו עולה על 100 ק"ג לכל מטר רבוע של הרצפה.

עם פיגום זיזי מיוחד ניתן לעבוד זמן ארוך במפלסים גבוהים. יש לקחת בחשבון כי העבודה עם פיגום זה מצריכה מבנה יציב.

מתי נבחר פיגום זיזי מיוחד?

קיימים סוגי פיגומים שונים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו. אז כיצד נדע מתי מתאים להשתמש בפיגום זיזי מיוחד?

על מנת לבחור את סוג הפיגומים המתאים לנו ביותר קודם כל יש לבצע בדיקות לנכס על מנת להבין כיצד להתאים לו פיגומים וכיצד לבצע את ההתקנה באופן הבטיחותי והיעיל ביותר. כמו כן חשוב מאוד לקחת בחשבון מספר אלמנטים-

  • מה המגבלות של הפיגום.
  • מה התנאים להתקנת פיגומים כולל צפיפות וגובה.
  • מה המטרה שלשמה צריך את הפיגומים.
  • מה העומס המירבי של הפיגום.
  • כמה עובדים יהיו על הפיגומים והציוד שתצטרכו להניח עליהם כולל המשקל.
  • החומר ממנו עשוי הפיגום.
  • איכות הפיגום והאם יש לו פגמים.
  • מה המידות של הפיגום ומה ההיקפים שנצטרך.

לאחר שכל הנתונים נלקחו בחשבון, ניתן לראות האם יש להשתמש בפיגום זיזי מיוחד או שכדאי לבחור בסוג אחר. כמו כן חשוב מאוד לבצע את ההתקנה באופן בטיחותי ותוך ציות מלא לתקנות הבטיחות.

 

מה חשוב בהתקנת פיגום זיזי מיוחד?קיימים סוגי פיגומים שונים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו. אז כיצד נדע מתי מתאים להשתמש בפיגום זיזי מיוחד

כפי שהבנו, הפיגומים משמשים אותנו בעבודה בגובה לצרכים שונים. חשוב מאוד שהתקנת פיגומים בכלל וכך גם התקנת פיגום זיזי מיוחד תתבצע באופן מקצועי ומדויק על מנת למנוע תאונות עבודה שנובעות מרשלנות. אף אחד לא רוצה להיות אחראי למוות של עובד שנפל מפיגום, ולכן חשוב מאוד לציית לתקנות הבטיחות בעת התקנת פיגומים.

בעבודה על פיגומים חשוב מאוד לקבל אישור עבודה בגובה. אישור עבודה בגובה ניתן לעובדים לאחר שהם עוברים הדרכת בטיחות. לא כל אחד רשאי להעביר הדרכות אלה, אלא רק מי שעבר הכשרה מתאימה. במידה ואדם ללא הכשרה מתאימה העביר הדרכת בטיחות וקרתה תאונת עבודה, האשם בתאונה יהיה האדם שהעסיק אדם לא מוסמך להעברת הדרכת בטיחות.

על פי חוק יש להעביר הדרכת בטיחות לפחות פעם בשנה על מנת לקבל אישור עבודה על גבי פיגומים בגובה. כל עובד חדש מחויב לעבור הדרכה כזו לפני תחילת עבודתו בפועל. הדרכת בטיחות מיועדת לעובדים ולמנהלים הבכירים כאחד.

 

פיגום זיזי מיוחד- תקן אירופאיחשוב מאוד שהתקנת פיגומים בכלל וכך גם התקנת פיגום זיזי מיוחד תתבצע באופן מקצועי ומדויק על מנת למנוע תאונות עבודה שנובעות מרשלנות

כפי שציינו קודם, רוב הפיגומים בהם נעשה שימוש היום הם עם תו תקן אירופאי. בעבר, לא היו משתמשים בפיגומים בתקן אירופאי. אך בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר קבלנים שבוחרים לבצע השכרה או רכישה של פיגומים בתקן אירופאי. פיגומים בתקן אירופאי נחשבים לפיגומים בטוחים מאוד.

פיגומים בתקן אירופאי עוברים מבחנים פרקטיים שמבטיחים את הבטיחות שלהם כמו מבחן יציבות, עמידות לאורך זמן, מבחני עומס וכדומה. כמו כן, חומרי הגלם מהם עשויים פיגומים בתקן אירופאי נחשבים לעמידים וחזקים מאוד ועם זאת לא יקרים מידי. בארץ קיים מחסור של פיגומים איכותיים או חדשים ולכן השימוש בפיגומים בתקן אירופאי הפך לנפוץ מאוד.

כמו כן, בזכות פיגומים בתקן אירופאי גברה התחרות וכך ניתן לבצע השכרת פיגומים ניידים במחירים זולים יותר מאשר בעבר.

 

מה המחיר של השכרת פיגום זיזי מיוחד?המחיר של השכרת פיגום זיזי מיוחד תלוי בגורמים שונים כמו היקף הפיגומים, הובלה ועוד.

המחיר של השכרת פיגום זיזי מיוחד תלוי בגורמים שונים כמו היקף הפיגומים, הובלה ועוד. המחיר להשכרת פיגום זיזי מיוחד יכול להיות עבור השכרה יומית או עבור השכרה חודשית, כאשר צריך להבין לכמה זמן אתם צריכים את הפיגומים ומה יהיה יותר משתלם לבחור.

יש חברות השכרה שיאפשרו לכם לבצע השכרת פיגומים ניידים לפי משטחים או במחיר כולל עד משקל או היקף מסוים. יש לקחת בחשבון כי מחיר ההשכרה בדרך כלל כולל גם את האישורים הנדרשים.

ממוצע המחירים להשכרת יומית ינועו בין 300 שקלים לבין 1,500 שקלים, בהתאם לסוג הפיגום ולגורמים נוספים.

ממוצע המחירים להשכרת חודשית ינועו בין 1,500 שקלים לבין 20,000 שקלים בהתאם לגורמים שונים. מומלץ לוודא שהמחיר כולל הובלה ואחסון במקרה הצורך.

 

אז מה היה לנו בכתבה:
מרכז הפיגומים
מרכז הפיגומים

חברתנו עוסקת בתחום למעלה מ10 + שנים וממשיכה למכור ולהשכיר לאלפי לקוחות מרוצים פיגומים איכותים והבטיחותים ביותר בשוק !

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!